Spent 2 hours at the grocery store trying to get my weekly food bill under $40
Kept adding stuff to my cart, putting it back, scanning prices on my phone, and running the math wrong like 5 times. Turned out the real trick was just buying the store brand rice and frozen veggies instead of fresh, which took me 2 hours to figure out but now saves me $15 a week.